Smajlíci už i ve vyhledávání

2. března v 11:54

Internet nám značně usnadňuje život. To musí určitě uznat i ti, kteří nepatří zrovna k jeho největším fanouškům. Během okamžiku si najdeme to, co nás zajímá. Dokážeme nabýt zkušeností rychlostí blesku. Na každou otázku během minuty dostaneme také odpověď.

Je to zkrátka jen o dobrém položení dané otázky. Mnoho lidí má dokonce internetu vybrané své internetové magazíny, které si denně pročítá. Obsahově mohou pojednávat vážně o všem! Může se jednat o automobilový průmysl, o módu či o zdravý životní styl. Ovšem za každou takovou stránkou stojí určitý provozovatel, který touží, aby byl právě jeho web velmi čtený. Důvod je prostý – chce na něm vydělávat, a to hodně. Internet je totiž jedno z nejlepších míst, kde si přijdete na opravdu velké peníze, chce to jen udělat ten správný krok, takzvaný SEO krok. Optimalizace pro vyhledávače totiž zaručí, že náš web bude hodně navštěvovaný, a tak se peníze pohrnou do kapsy relativně rychle. Nyní se však v tomto oboru vyskytla novinka, a to v podobě smajlíků.

Smajlíci jsou už doopravdy všude!

Už je potvrzeno, že se ve výsledcích vyhledávání zobrazují smajlíci. Jedná se o formu ASCII znaků, které jsou na našich chytrých telefonech k vidění právě ve formě nejen žlutých obličejů, jež vyjadřují pokaždé jinou náladu. Jedná se o novinku, která se objevila ve vyhledávačích už během ledna.

Smajlíci však dávno nejsou pouze o žlutých hlavičkách. Díky chytrým telefonům můžeme znázornit naprosto všechno. Svaly, srdce, písmena, zeměkouli, nápoje, jídlo, počasí – jedná se tedy naprosto o všechno. Smajlíci se stali naprostým vyjádřením našich pocitů, i když mnoho lidí píše usměvavé tváře ve chvíli, kdy se cítí naprosto mizerně. Jedná se samozřejmě o čím dál častější jev, ale je na každém z nás, jak právě tyto vymoženosti bude používat či ne. Jelikož nás však tyto žluté hlavičky provází naším každodenním životem, v rámci SEO se jedná pouze o dobrou novinku.