Google přinesl řadu novinek v oblasti SEO

24. března v 11:55

Být v dnešní době SEO konzultantem je velmi výhodné povolání. Pokud vás zajímají tvorby webových stránek, jejich optimalizace, jejich zpracování či plnění obsahu – je tato profese přímo pro vás.

Díky tomu, že je nyní internet naším každodenním partnerem na cestě naším životem, internetové stránky a nejrůznější weby, blogy či podobné záležitosti jsou denně navštěvovány tisícovkou lidí. Každého totiž zajímají různé věci, a tak si přijde na své opravdu každý. Provozovatelé nyní nejčastěji volí zejména weby zaměřující se na zdravý životní styl, protože právě ten je v dnešní době velmi řešené téma a lidé stále hledají recepty na zdravé snídaně, obědy, večeře či tipy a triky na efektivnější a hlavně rychlejší zhubnutí. Stále populární jsou také módní blogy nebo weby zaměřené na podnikání. Pokud tedy zvolíte cestu právě SEO konzultanta a budete se starat o podobné weby, možná byste mohli zaregistrovat několik novinek, které přinesl Google do tohoto odvětví ze začátku roku.

Jedná se třeba o zrušení možnosti placeného modulu interního vyhledávání pro firmy

Tato záležitost nabude platnosti od prvního dubna tohoto roku, tedy za necelých čtrnáct dní. Google ukončuje prodej služby vyhledávání uvnitř firemních webů. Během příštího roku (nejspíše ve stejném období, tudíž také k prvnímu dubnu, ovšem tentokrát roku 2018) se tato služba vypne úplně. Pokud se bojíte, že bude zrušeno vlastní vyhledávání Google, tak toho se bát nemusíte – bude stále zdarma k dispozici.

Amerika se potýká s novými výsledky vyhledávání – objevuje se tam nový typ karuselu

Pokud žijete v Americe, může vás jistě zajímat následující novinka – při vyhledávání typů klíčových slov, jež třeba vyjadřují nějakou kategorii, se může v tom americkém vyhledávání objevit karusel, jež nabízí kategorie nižšího řádu (ne nadřazenou kategorii klíčových slov) nebo třeba přímé produkty, jež do dané kategorie spadají. Pokud vás však zajímá, co to vůbec karusel je, jedná se o specifický typ výsledků vyhledávání – tedy jakýsi